11 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. W tym roku, ze względu na 45. rocznicę śmierci autora, czytaliśmy teksty Jana Parandowskiego – „Mitologię” i „Przygody Odyseusza”. Z dumą informujemy, że naszą szkołę reprezentowały w konkursie dwie uczennice: Zofia Terlecka z klasy V i Julia Kryształowicz z klasy VII.

Podczas finału zaprezentowało się czterdziestu uczestników z Koszalina i powiatu koszalińskiego. Zadaniem uczniów było przeczytanie dwóch fragmentów tekstu – jeden z nich przygotowali wcześniej, a drugi wylosowali na miejscu. Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe, a jury, w którego składzie zasiadły trzy bibliotekarki z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, wybrało Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania w każdej z nich.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a zwycięzcy, którym serdecznie gratulujemy, uhonorowani zostali wieńcami laurowymi – zgodnie z duchem czytanych przez siebie tekstów.

Serdecznie dziękujemy Julii i Zosi za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie i szerzenie wśród swoich rówieśników chęci do czytania. Do kolejnej edycji zmagań ochotników zapraszamy już w przyszłym roku!