14 października to wyjątkowa data w kalendarzu dla całej społeczności szkolnej – świętujemy wtedy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w piątek odbył się uroczysty apel, podczas którego spotkali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni naszej szkoły.

Na początku głos zabrała pani dyrektor, Małgorzata Korus. Podziękowała za pracę na rzecz placówki oraz życzyła wszystkim dalszych sukcesów. Następnie zaprezentowali się uczniowie, którzy pod opieką pani Anny Wołoszyn, przygotowali krótkie przedstawienie. W humorystyczny sposób zrelacjonowali oni typowy dzień z życia szkoły widziany z uczniowskiej perspektywy. W rolę prowadzącej wcieliła się Julia Kryształowicz z klasy VII, która odczytała dla wszystkich kartkę z pamiętnika jednego z uczniów. Zaczęło się od tego, że zaspał do szkoły, a później było już tylko gorzej… Od samego progu musiał się tłumaczyć nauczycielowi z zawartości swojego plecaka oraz braku posiadania obuwia na zmianę, a później jako pierwszy został wywołany do odpowiedzi na lekcji matematyki, do której był nieprzygotowany. Na szczęście w tym trudnym dniu towarzyszyli mu koledzy, dzięki którym szkolna niedola stała się odrobinę znośniejsza. W role trójki niesfornych uczniów wcielili się Jan Lubiński, Oskar Mosek i Iwo Bartos, natomiast nauczycielki odegrały Lena Krzyściak i Zofia Terlecka. Amelia Lubińska doskonale wypadła w roli pani sprzątającej, bez której szkoła nie miałaby prawa dobrze funkcjonować, a Hanna Krasuska zagrała panią dyrektor. Występowi towarzyszył podkład muzyczny złożony ze znanych i lubianych polskich piosenek, wywołujący wśród zgromadzonej publiczności wybuchy spontanicznego śmiechu.

Część artystyczna apelu zakończyła się występem muzycznym – uczniowie, przygotowani przez panią Alicję Jońską, zaprezentowali dla widowni piosenkę z życzeniami dla nauczycieli.

Na koniec głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczyli wszystkim pracownikom szkoły drobne upominki. Po zakończonym apelu wróciliśmy do klas w doskonałych humorach.