2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Uczniowie naszej szkoły przedłużyli świętowanie i ideę szkoły wolnej od przemocy celebrowali cały tydzień. Akcja miała na celu integrację uczniów, propagowanie profilaktyki antyprzemocowej, a poprzez aktywne działanie prezentowanie pozytywnych wzorców zachowań.

Uczniowie klas I-III indywidualnie zmagali się w quizie „Przemoc nie jest dla mnie”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, zaangażowaniem i przykładem godnym naśladowania przez innych. Zwyciężczynią konkursu została Zuzanna Kwaśnik z klasy II. Wyróżnienia otrzymali Namir Gozdek (kl. II) i Kamil Kwaśnik (kl. III).

Klasy I-VIII zmierzyły się ze sobą w grupowym konkursie plastycznym. Każda klasa wraz z wychowawcą miała za zadanie wykonać gazetkę klasową na zadany temat. W tym roku tematy gazetek były następujące: „Razem przeciwko przemocy”, „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”, „Dobro powraca”, „Nie krzywdź”, „Stop przemocy”, ,,Reaguj nie zwlekaj”. Zwycięską grupą w kategorii klas młodszych została klasa II, a w kategorii klas starszych zwyciężyła klasa IV.

Dodatkowo przez cały tydzień w szkole działała „skrzynka przeprosin”. Uczniowie mieli możliwość wysłania krótkiego listu do koleżanki lub kolegi z przeprosinami za wyrządzoną im krzywdę.

Dziś odbył się uroczysty apel podsumowujący obchody Dnia Bez Przemocy. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody dla laureatów konkursów. Uczniowie klasy VII, V i IV, pod opieką pedagoga szkolnego, przedstawili krótkie scenki z różnymi formami przemocy, podając przykłady zakończenia konfliktu bez przemocy i agresji.

Organizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy i konkursów był pedagog szkolny, pani Anna Kwaśniewska. Za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia dziękujemy fundatorowi nagród, GOPS w Świeszynie.