Sport to zdrowie! Aktywność fizyczna potrzebna jest wszystkim – pozwala utrzymać dobrą kondycję oraz daje nam korzyści zdrowotne, a szczególnie ważna jest w przypadku dzieci i młodzieży. W 2015 roku Komisja Europejska, wychodząc naprzeciw nasilającym się tendencjom związanym z biernym trybem życia, zainaugurowała Europejski Tydzień Sportu.

Celem akcji jest promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Wszystkie działania z tym związane odbywają się pod hasłem #BeActive (Bądź Aktywny). Mają one uzmysłowić nam, jak ważny jest aktywny tryb życia. Nasi uczniowie, dołączając do obchodów tego święta sportu, brali udział w turnieju piłki nożnej, piłki ręcznej i koszykówki. Dla młodszych dzieci odbyły się zawody sportowe w postaci wyścigów rzędów. Wszyscy chętnie uczestniczyli w rozgrywkach, wcielając w życie powiedzenie mówiące o tym, że w zdrowym ciele kryje się zdrowy duch.

Pamiętajmy o tym, że nawet godzina aktywności fizycznej dziennie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, zapewnia prawidłową postawę ciała i dobry stan zdrowia.