Święta tuż tuż…. A już dziś Zajączek Wielkanocny odwiedził dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Wspólne zabawy, tańce, pamiątkowe zdjęcia wywołały radość i uśmiech u najmłodszych. Rany Julek Koszalin dziękujemy za przedświąteczne odwiedziny.

Podczas zajęć świetlicowych, a także zajęć specjalistycznych, rozmawialiśmy o zbliżającej się Wielkanocy. Była ona również obecna w pracach plastycznych i zadaniach, które wykonywały dzieci.

Na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne uczniowie wypełniali karty pracy dotyczące Świąt. Zastanawiali się nad tym, jakie uczucia w nich wywołują, z kim chcą je spędzić oraz co będą robić w ich czasie.

Uczestnicy zajęć korekcyjno-kompensacyjnych rozwijali zdolności manualne przygotowując kolorowe pisanki z cekinów. Ukończenie pracy wymagało nie lada cierpliwości, ale w nagrodę każdy zabierał ze sobą po zajęciach własnoręcznie ozdobione jajko.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci przygotowały kartki świąteczne. Rozmawialiśmy o nieco zapomnianym już dziś zwyczaju przesyłania sobie życzeń za pośrednictwem poczty. Uczniowie przygotowywali też świąteczne prace plastyczne takie jak „Jajko z niespodzianką” – w tym wydaniu co prawda bez czekolady, ale jego przygotowanie również przyniosło dzieciom sporo radości.

Również najmłodsi wychowankowie naszej szkoły pamiętali o zbliżających się Świętach. Nasze przedszkolaki uwielbiają kreatywne zadania, dlatego przygotowały wiosenno-wielkanocne prace plastyczne. Parapety sal przyozdobiły w tym okresie pisanki, kurczaczki i zajączki, a także piękne kwiaty i wielkanocne koszyczki.