Od września rozpoczęliśmy korzystanie z pomocy zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Nauczyciele aranżują działania uwzględniające wykorzystywanie materiałów na zajęciach obowiązkowych i dodatkowych tak, aby uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań zajęciach.

Podczas cotygodniowych zajęć dodatkowych starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły rozwijali swoje zainteresowania i zgłębiali tajniki kodowania i programowania. Wspólnie z p. J. Krzyściak uczniowie zapoznawali się z nowymi robotami Genibotami, które otworzyły im drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM. Dzięki nim mają możliwość nauki logicznego, algorytmicznego myślenia i zadaniowego podejścia do osiągania zamierzonych celów. Pierwsze spotkania polegały na poznawaniu funkcji i sposobów programowania Genibotów. Następne, dawały już możliwość programowania ich przez uczniów i wykonywania wytyczonych przez nauczyciela zadań.

Starsi uczniowie wraz z p. Moniką Czarnecką -Hajdun podczas zajęć informatycznych konstruowali i programowali roboty z klocków Lego. Przy pomocy aplikacji, krok po kroku, powstawały jeżdżące pojazdy, roboty i wiatraki. Kolejnym elementem pracy było stworzenie programu, dzięki któremu pojazdy zaczęły się poruszać, wydawać dźwięki i świecić.

Kolejne zajęcia z wykorzystaniem sprzęto z LP poprowadziła p. Marta Bartos. Mikroskop wraz z kamerą zagościł w 5 klasie na zajęciach z biologii. Uczniowie zapoznali się z budową i funkcjami poszczególnych elementów mikroskopu a następnie oglądali tkanki różnych grzybów. Zajęcia przygotowały ich do samodzielnej pracy z narzędziem badawczym jakim jest mikroskop.

Na kolejną relację zapraszamy w miesiącu październiku.