Ostatni dzwonek wybrzmiał punktualnie o godzinie 9:00, kiedy to rozpoczęła się uroczystość pożegnania absolwentów i wręczenia nagród dla uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce.

Swoją obecnością zaszczyciła nas dzisiaj Wójt Gminy Świeszyno, pani Ewa Korczak. Miło było nam również gościć Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, panią Magdalenę Matysek.

Zebranych przywitała Dyrektor Szkoły, pani Małgorzata Korus, która podsumowała mijający rok szkolny oraz wręczyła Nagrody Dyrektora. Otrzymali je: Amelia Heland i Amelia Bartkiewicz z klasy VIII, Hanna Krasuska z klasy VI oraz dwie uczennice klasy IV – Lena Krzyściak i Zofia Terlecka. Miło nam poinformować, że Lena Heland z klasy VIII otrzymała nagrodę ufundowaną przez zaprzyjaźnioną ze szkołą firmę Goodvalley, która co roku docenia ucznia odnoszącego największe sukcesy edukacyjne.

Podczas uroczystości absolwentom wręczone zostały świadectwa, a rodzice uczniów kończących szkołę z wyróżnieniem otrzymali listy gratulacyjne. W czasie apelu swoje świadectwa odebrali też uczniowie młodszych klas, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie klasy VIII zaprosili wszystkich na krótki program artystyczny przygotowany pod opieką wychowawczyni, pani Anny Wołoszyn, w którym wspominali lata spędzone w naszej szkole. Na moment przenieśliśmy się na lekcję języka polskiego i obserwowaliśmy, jak uczniowie przepytywani są ze znajomości „Pana Tadeusza”. Absolwenci skierowali słowa podziękowania do wychowawczyni, nauczycieli i pracowników szkoły, a także do rodziców. Nie zabrakło śmiechu i wzruszeń.

Niezwykle miło nam poinformować, że podczas dzisiejszej uroczystości Pani Wójt ogłosiła również wyniki przeprowadzonego konkursu na stanowisko dyrektora szkoły. Już od września kolejną kadencję w tej roli rozpocznie Pani Małgorzata Korus. Serdecznie gratulujemy!

Przed nami wakacje – czas wypoczynku i zbierania energii na nowy rok szkolny. Życzymy bezpiecznego lata. Do zobaczenia we wrześniu!