Przez cały grudzień trwał w naszej szkole konkurs na „Polonistyczny Kalendarz Adwentowy”. Uczniowie, którzy zadeklarowali chęć udziału w zmaganiach, na początku adwentu otrzymali kartę ze spisem zadań na cały miesiąc. Każdemu z dni grudnia odpowiadało jedno ćwiczenie związane z językiem polskim – napisanie życzeń dla wybranej osoby z rodziny, ogłoszenia o jarmarku bożonarodzeniowym, świątecznej listy zakupów „Żony modnej” czy przepisu na udaną Wigilię dla Ebenezera Scrooge’a. Celem konkursu było utrwalenie podstawowych umiejętności polonistycznych oraz znajomości lektur.

Dwie uczennice klasy ósmej – Amelia Heland i Martyna Bagińska – bezbłędnie wykonały wszystkie zadania i przyniosły do szkoły gotowe kalendarze. Zostały im przyznane dwie równorzędne nagrody za zajęcie pierwszego miejsca. Kalendarz mógł mieć dowolną formę – Martyna przygotowała tradycyjny plakat, na którym pod każdym z okienek ukryte było rozwiązanie jednego zadania, natomiast Amelia przygotowała pudełko z niespodzianką w postaci 24 zapakowanych na prezent kartek z odpowiedziami na pytania.

Uczennicom klasy ósmej gratulujemy kreatywności, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok!