Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już jutro będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdki, zasiądziemy przy wigilijnym stole i otworzymy prezenty.

22 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie należący do koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie o świątecznej tematyce. Zaprosili nas na zaśnieżoną ulicę, na której dwie reporterki – w tych rolach Martyna Bagińska i Oliwia Marciniak – pytały przechodniów o to, jakie znaczenie ma Boże Narodzenie dla współczesnych ludzi. Dwaj zapracowani biznesmeni (Sebastian Borzuchowski i Bartosz Bizio) byli zbyt zajęci interesami, by w ogóle odpowiedzieć na pytanie. Nastolatki, które zagrały Julia Prusek i Weronika Moniak, sprowadziły święta do prezentów i ładnych dekoracji. Starsze panie mówiły o tym, że w święta najważniejsze jest spędzanie czasu z rodziną. W ich rolę wcieliły się Julia Kryształowicz i, gościnnie, ze względu na nieobecność jednej z aktorek, pani Anna Wołoszyn, opiekunka koła teatralnego, która wraz z uczniami przygotowała całe przedstawienie. Na koniec dwie siostry – Hanna Krasuska i Marta Salwowska – zwróciły uwagę na to, że w święta wspominamy narodziny Jezusa. Podsumowaniem przedstawienia były życzenia złożone przez narratorkę, czyli Amelię Bartkiewicz.

Po obejrzeniu spektaklu wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii odczytanego przez księdza Bogdana Gibczyńskiego i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę przy akompaniamencie gitary.

Następnie pani Dyrektor Małgorzata Korus złożyła wszystkim życzenia świąteczne i przekazała gospodarzom klas opłatki, które zabraliśmy na spotkania wigilijne w swoich salach.

❄️

Podczas apelu zostały również wręczone nagrody za konkurs, który odbył się w ostatnim czasie w naszej szkole. Pani Magdalena Irzykowska-Solnica nagrodziła uczestników zmagań na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Uczniowie przygotowali piękne, tradycyjne kartki, a wybór zwycięzców nie był łatwy, dlatego w konkursie przyznano aż sześć wyróżnień – otrzymali je Karolina Mastalerz z klasy I, Kornel Gozdek, Lena Krzyściak, Gracjan Winiecki i Vitalina Vardetska, czyli uczniowie klasy IV oraz Weronika Moniak z klasy VII.

I miejsce w konkursie zajął Namir Gozdek (klasa I)

II miejsce zajęła Milena Solnica (klasa II)

III miejsce zajęła Julia Prusek (klasa V)

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!

Ten wyjątkowy dzień upłynął nam w magicznej atmosferze i wprowadził nas w świąteczny klimat. Piękna choinka, która stanęła na szkolnym korytarzu posłużyła jako tło do sesji zdjęciowej dla chętnych uczniów, którzy pozowali przy niej w swoich odświętnych strojach.