14 października świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowy dzień – święto szkoły, nauczycieli, uczniów oraz wszystkich pracowników oświaty. Obchodzimy je w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które stworzono na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się dziś uroczysty apel. Na początku pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie uczniowie zaprosili nas na wyjątkowy pokaz mody. Dwie projektantki – w tych rolach doskonale sprawdziły się Martyna Bagińska i Amelia Bartkiewicz z klasy VIII – zaprezentowały nam jesienną kolekcję marki „Tani Armani”. Modelki i modele, którzy pojawiali się na wybiegu zademonstrowali najnowsze trendy nauczycielskiej mody. Zobaczyliśmy, m.in. suknię ślubną idealną dla polonistki, fantazyjny i kolorowy ubiór pani od plastyki, a także gustowny, ochronny strój, który idealnie sprawdzi się w oddziale przedszkolnym. Prezentacji kolekcji towarzyszył humorystyczny podkład muzyczny nawiązujący do poszczególnych przedmiotów szkolnych, który sprawił, że wszyscy zebrani na widowni doskonale się bawili i śpiewali razem z nami. Pokaz przygotowali uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego pod opieką pani Anny Wołoszyn.

Drugą część oprawy artystycznej stanowił występ muzyczny. Starsi uczniowie przepięknie zaśpiewali piosenkę „Czternastego października”, natomiast grupa młodszych dzieci zaprosiła nas do zabawy w rytmie rock and rolla. Nad przygotowaniem uczniów do występu czuwała pani Alicja Jońska.

Apel zakończył się miłym gestem ze strony Rady Rodziców naszej szkoły. Przewodniczący, pan Marcin Łepkowski, życzył nauczycielom wszystkiego, co najlepsze oraz złożył na ręce pani Dyrektor przepiękny kosz kwiatów. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pamięć i dobre słowo.

Świetnym pomysłem wykazał się również Samorząd Uczniowski, pod opieką pani Magdaleny Irzykowskiej-Solnicy, który wszystkim nauczycielom wręczył drobne upominki w postaci wykonanych z papieru kwiatów.

Ten wyjątkowy dzień spędziliśmy w doskonałych humorach. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z apelu.