W dniu 20 stycznia 2019 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję XXVII  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która została połączona z uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków finansowych na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Imprezę rozpoczęliśmy o godzinie 15.00. Wśród gości znaleźli się uczniowie, rodzice, seniorzy Babcie i Dziadkowie, pani wójt gminy Ewa Korczak, mieszkańcy Zegrza Pomorskiego i okolicznych miejscowości, którzy przybyli całymi rodzinami, aby pomagać i wspólnie się bawić. Na początek wystąpiły dzieci z klas I-III i oddziału przedszkolnego z programem artystycznym dla drogich babć i dziadków. Były piosenki, wierszyki, taniec oraz upominki, laurki, dla kochanych babć i dziadków. W następnej kolejności odbyła się licytacja przedmiotów ofiarowanych przez przyjaciół szkoły i mieszkańców gminy oraz gadżety przekazane z warszawskiego sztabu WOŚP przez Jurka Owsiaka. Licytację prowadził niezawodny harcmistrz Mieciu Szocik. Cały czas czynna była kawiarenka, w której można było zakupić pyszne ciasta (domowe wypieki mam naszych uczniów), wypić kawę czy herbatę, zimny napój. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Gra Fantowa, która w znacznym stopniu zwiększyła sumę zebranych pieniędzy. W szkole pracowali wolontariusze, nasi uczniowie: Martyna Margol, Aleksandra Brulińska i Igor Kiper, którzy zebrali z puszek 1304,85 zł. Słuchaliśmy muzyki w wykonaniu Zespołu „ Simply Duo”  ze Strzekęcina. Po przeliczeniu pieniędzy przez Komisję Przeliczającą okazało się, że razem zebraliśmy 9.237,68 zł.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, występującym artystom, wolontariuszom, osobom dbającym o ład i porządek oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 27 Finału.

 

                                                                                                          Do zobaczenia! 

                                                                                                          Sie ma!!