Dnia 23 listopada 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Konikowie. Festiwal Piosenki Jesiennej dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z naszej gminy. Uczestniczyły w nim dzieci  4, 5, 6-letnie z oddziałów przedszkolnych i przedszkola. Naszą szkołę prezentowała grupa dziewcząt z oddziału przedszkolnego w zespole pięcio- osobowym.  Festiwal odbył się w pięknie udekorowanej sali oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Konikowie. Dzieci śpiewały piosenki w zespołach o tematyce jesiennej, na temat warzyw i owoców, które są źródłem naszego zdrowia. Wszystkie grupy pięknie śpiewały dlatego trudno było wybrać najlepszych. Najmłodsza grupa czterolatków otrzymała I miejsce, a pozostałe zespoły wyróżnienia. Wszyscy mali artyści otrzymali nagrody oraz dyplomy uczestnictwa. Dzieci uczestniczyły w słodkim poczęstunku. Dzieci dzięki temu festiwalowi uzyskały nowe doświadczenia, zintegrowały się z innymi uczestnikami oswoiły się z wystąpieniami publicznymi. Było bardzo miło, zabawnie i wesoło.