W dniach 22 – 23 czerwca 2015r. uczniowie klasy IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim odbyli niezwykle ciekawą wycieczkę do Trójmiasta. 28 Uczniów miało okazję atrakcyjnie spędzić poniedziałek i wtorek wraz z opiekunami panią Matrą Bartos, panem Piotrem Jastrzębskim i panem Dariuszem Szwabo. Realizację programu wycieczki zaczęliśmy od spotkanie z przewodniczką i zwiedzeniem Archikatedry Oliwskiej połączonej z koncertem muzyki organowej. Podziwialiśmy malownicze krajobrazy Parku Oliwskiego. Kolejny punkt wycieczki to zwiedzanie wystawy plenerowej Westerplatte z zachowanymi budynkami i pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Następnie udaliśmy się do Gdańska gdzie zobaczyliśmy Ratusz Staromiejski z pomnikiem Jana Heweliusza, Wielki Młyn, Kościół św. Katarzyny, pomnik Jana III Sobieskiego, Targ Węglowy z rzewkiem Milenijnym, Wielką Zbrojownią, Zespół Przedbramia z Wieżą Więzienną i Katownią, Złotą Bramę, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Złotą Kamieniczkę, Zieloną Bramę, ul. Mariacką, Fontannę Czterech Kwartałów i Kaplicę Królewską, Długie Pobrzeże z widokiem na Motławę i Wyspę Spichrzów. Zwiedzaliśmy Bazylikę Mariacką i weszliśmy na 82 metrową wieżę kościoła. Zwieńczeniem dnia było zameldowanie się w bursie szkolnej w Gdańsku.

Następnego dnia rano wyruszyliśmy do Oliwskiego ZOO jednego z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Akwarium w Gdyni, gdzie odkrywaliśmy tajemnice podwodnego świata wraz z ponad tysiącem okazów morskich i wodno–lądowych pochodzących z wód bliskich i dalekich. Tuż niedaleko mogliśmy zobaczyć „Dar Pomorza” i okręt wojenny „Błyskawica” a także inne statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniem.

Resztę dnia spędziliśmy w nowo otwartym Centrum Nauki „ Experyment” w Gdyni. Jest to fascynujące laboratorium dla małych i dużych odkrywców, w którym można namacalnie poznawać prawa fizyki i przyrody. Ta niezwykła pracownia doświadczalna jest wielkim placem zabaw. Wszystkich eksperymentów można, a wręcz należy dotykać i wszystkiego spróbować. Na powierzchni 400 m2 czekało na nas ponad 30 eksponatów do interaktywnej zabawy. Urządzenia demonstrowały prawa fizyki  i procesy zachodzące w przyrodzie. Podzielono je na 5 grup tematycznych, które przybliżają min. zasady optyki, emisji dźwięków oraz tajemnice ludzkiego ciała i przyrody. 

 Uczniowie i nauczyciele pomimo zmęczenia drogą byli szczerze zadowoleni i wyrazili chęć powtórzenia wyjazdu w kolejnych latach.