Szkoła Podstawowa w Zegrzu Pomorskim

6 czerwca 2025r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Doliny Charlotty w miejscowości Strzelinko, niedaleko Słupska.

Po przyjeździe pierwsze kroki skierowaliśmy do fokarium, gdzie byliśmy świadkami karmienia fok. Podczas pokazu trenerzy fok odpowiadali na pytania uczniów o codzienność zwierząt oraz ich ulubione aktywności.

Następnie przeszliśmy na teren ZOO, w którym uczniowie znaleźli się w Krainie Bajek. Napotkali tam znane postaci z baśni Hansa Christiana Andersena czy braci Grimm W trakcie zwiedzania mieliśmy okazję podziwiać zwierzęta żyjące na różnych kontynentach. Naszym uczniom do gustu najbardziej przypadły foki i lemury.

Po długim spacerze udaliśmy się na obiad, by zregenerować swoje siły, a następnie wrócić do domu. To był czas edukacji, zabawy i wspólnej integracji. A przepiękna pogoda pozwoliła nam na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Skip to content