Szkoła Podstawowa w Zegrzu Pomorskim

Uczniowie klasy II i III ponownie uczestniczyli w warsztatach z zakresu zwiększania świadomości o niepełnosprawności. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę, którą zdobyli na poprzednich zajęciach.

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiej prezentacji filmu, gdzie ukazane zostały sposoby, jak można włączyć osoby z niepełnosprawnością w zabawy z rówieśnikami. Następnie uczniowie wraz z pedagogiem specjalnym wymieniali się swoimi doświadczeniami w relacjach z osobami niepełnosprawnymi. Niektóre osoby zdecydowały się opowiedzieć na forum grupy o swojej niepełnosprawności oraz o tym, jak się z nią ,,zaprzyjaźnili’’.

Bazując na wiedzy uczniów, pedagog specjalny, pani Anna Kwaśniewska, uzupełniła i usystematyzowała zebrane informacje. W kolejnej części zajęć dzieci pracowały w grupach. Każdy zespół opracowywał plakat, który dotyczył takich zagadnień jak: podobieństwa między osobami pełnosprawnymi, a niepełnosprawnymi; bariery w życiu codziennym osób z niepełnosprawnością; formy pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz gry i zabawy rówieśnicze z osobami z niepełnosprawnościami.

Zajęcia zakończyły się rozmową o odczuciach uczniów. Warsztaty pozwoliły im lepiej zrozumieć osoby z niepełnosprawnością oraz zastanowić się, jak można ułatwić im życie w społeczeństwie.

Skip to content