Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2023/2024. Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość, podczas której wręczono nagrody uczniom osiągającym wysokie wyniki edukacyjne i pożegnano absolwentów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Sekretarz Gminy Świeszyno – pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Dyrektor Centrum Kultury – pani Karolina Markiewicz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Magdalena Matysek.

Dyrektor Szkoły, pani Małgorzata Korus, podsumowała mijający rok szkolny oraz wręczyła Nagrody Dyrektora. Otrzymali je:

– Weronika Pondo

– Julia Szeląg

– Lena Krzyściak

– Zofia Terlecka

– Julia Kryształowicz

– Hanna Krasuska

Podczas uroczystości przypomniano również sukcesy Kacpra Rembowskiego, który dzień wcześniej otrzymał stypendium Wójta Gminy Świeszyno.

Następnie świadectwa otrzymali uczniowie, którzy ukończyli poszczególne klasy z wyróżnieniem oraz absolwenci żegnający się z naszą szkołą.

Po oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na krótki program artystyczny przygotowany przez panią Annę Kwaśniewską i panią Annę Wołoszyn. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z mijającego roku szkolnego w formie prezentacji serwisu informacyjnego. Wspominaliśmy lekcje, zarówno te, podczas których niektórzy rozrabiali, jak i te, gdy wszyscy stawali na wysokości zadania i wykazywali się aktywnością. Przypomnieliśmy sobie szkolne imprezy i szykowaliśmy się na nadchodzące wakacje.

Przed nami długi czas wypoczynku i zbierania energii na nowy rok szkolny. Życzymy bezpiecznego lata. Do zobaczenia we wrześniu!