19 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Zwiedzanie zaczęliśmy od Zamku Książąt Pomorskich. Przewodnik oprowadził nas po renesansowym zamku, opowiedział jego historię oraz dzieje rodu Gryfitów, którego członkowie byli jego ówczesnymi mieszkańcami. Uwagę naszych wychowanków przykuł barokowy zegar z maszkaronem, który znajdował się na dziecińcu zamku. Jest on symbolem zwycięstwa Szwedów nad Brandenburgią. Zamek Książąt Pomorskich jest jednym z najważniejszych zabytków w Szczecinie.

Następnie pojechaliśmy na wyspę Łasztownia, gdzie odbyliśmy spacer po bulwarach, z których rozciągał się malowniczy widok na Wały Chrobrego – symbol Szczecina. Uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Krzysztofa Jerzyny ze Szczecina – Szefa wszystkich Szefów, ikony z filmu ”Poranek Kojota”. Po drodze mogliśmy również zobaczyć słynny pomnik ”paprykarza szczecińskiego”. Dodatkowo, pani przewodniczka opowiedziała nam historię Szczecina i zdradziła kilka ciekawostek na jego temat.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Morskie Centrum Nauki. To miejsce bardzo przypadło do gustu uczniom. Na terenie obiektu znajdowało się ponad 200 eksponatów, dzięki którym młodzież odkrywała świat nauki i techniki oraz żeglugi morskiej w interaktywnej odsłonie. Podczas doświadczeń i prezentacji dowiedzieliśmy się więcej na temat żeglugi, fal, wiatru, rybołówstwa i życia w porcie. Zgłębiliśmy wiedzę dotyczącą projektowania i budowania statków, a także poznaliśmy różne typy jednostek pływających, rodzaje napędów i sposoby sterowania. Wśród naszych uczniów wiele emocji wzbudził słynny ,,OLO”, czyli kajak Aleksandra Doby, którym przepłynął Atlantyk.

Po całym dniu wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do domu. Ten wyjazd zapamiętamy na długo. Pozwolił on nam na poszerzenie własnej wiedzy, ale również na wzmocnienie więzi rówieśniczych.