W ubiegłym miesiącu biblioteka szkolna zorganizowała akcję mającą na celu promowanie czytelnictwa.

W ramach działań propagujących spędzanie czasu z książką przygotowano wystawę pozycji, które warto przeczytać. Nasi uczniowie chętnie wypożyczają z biblioteki różnorodne książki, a za sprawą propozycji pani Renaty Woroch ich wybory stały się jeszcze bardziej interesujące. W ramach zajęć bibliotecznych nasi wychowankowie wspólnie zastanawiali się nad tym, dlaczego warto czytać i tworzyli mapy myśli.

Zorganizowano też konkursy – uczniowie tworzyli krzyżówki i wykonywali ilustracje do wybranych lektur. Ich prace wykorzystano do stworzenia gazetki promującej czytelnictwo, która zawisła na szkolnym korytarzu.

Akcję podsumowano na apelu, podczas którego wyróżnione w konkursach osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody – oczywiście były to książki!