Naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – prosto z Olimpu przybyli do nas greccy bogowie.

Uczniowie klasy V zakończyli kilka dni temu cykl lekcji języka polskiego poświęconych omawianiu mitologii. Podczas zajęć zgłębiali tajniki starożytnych opowieści i dowiedzieli się, w co wierzyli ówcześni mieszkańcy Grecji. Piątoklasiści poznali historię o początkach świata, czytali i interpretowali podczas lekcji mit o Demeter i Korze, by przekonać się, jak starożytni tłumaczyli sobie powstanie pór roku, a także zajrzeli do podwodnego królestwa, którym włada Posejdon. W ciągu kilkunastu lekcji poświęconych greckim mitom poznali licznych bogów i herosów, dokonali sądu nad Syzyfem i podróżowali wraz z Odyseuszem.

Podsumowaniem projektu edukacyjnego dotyczącego mitologii była nietypowa lekcja powtórzeniowa, która przybrała formę uczty bogów greckich na Olimpie. Każdy uczeń klasy piątej wylosował wcześniej imię boga lub bogini, a następnie przygotował przebranie, w którym ważną rolę odgrywały atrybuty kojarzone z daną postacią. Efekty pracy nad strojami były zachwycające – każdy wykazał się kreatywnością i doskonale przygotował się do lekcji.

W wyznaczonym czasie wspólnie zasiedliśmy do uczty, a na stolikach czekały na nas nektar i ambrozja. Następnie udaliśmy się na pochód po szkole, którego finałem były odwiedziny w Oddziale Przedszkolnym. Przedszkolaki były oczarowane strojami starszych kolegów i z ochotą robiły sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.