Zbliżają się ferie, czas wyjazdów i odpoczynku. To również okres, w którym nietrudno znaleźć się w groźnej sytuacji. W związku z tym gościliśmy w naszej szkole strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas I-VIII pod nazwą ,,Bezpieczne ferie”.

Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z atrakcji zimowych. Omówione zostały sposoby postępowania w przypadku zagrożenia, np. załamania się pod nami lodu lub wypadku na sankach. Strażacy przypomnieli uczniom o tym, że w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ważne jest wezwanie pomocy i poinstruowali, jak powinna przebiegać rozmowa telefoniczna z służbami. Nasi wychowankowie dowiedzieli się, z jakich numerów alarmowych korzystać podczas wypoczynku w górach. Strażacy przeszkolili też dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie skorzystali z okazji, by porozmawiać z funkcjonariuszami i dopytali o to, co należy zrobić, by w przyszłości zostać strażakiem i ratować ludzkie życie.

Na koniec najmłodsi uczniowie zwiedzili wóz strażacki – była to niespodzianka dla najmłodszych od Panów Strażaków.

Mamy nadzieję, że poznane zasady bezpieczeństwa uczniowie zapamiętają na długo. Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej z Koszalina za wizytę.