Za nami Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w tegorocznych obchodach święta. W piątek, 30 września 2022, odbył się konkurs pt. ,,Żyję bez przemocy”. Miał on na celu szerzenie profilaktyki antyprzemocowej oraz zweryfikowanie wiedzy naszych uczniów na temat przemocy. Wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu został nagrodzony w dwóch kategoriach: klas I-III oraz IV-VIII.

Laureatami konkursu w grupie klas I-III zostali:

I miejsce – Weronika Pondo (kl. III)

II miejsce – Namir Gozdek (kl. I)

III miejsce – Kacper Rembowski (kl. III)

Przyznane zostały również dwa wyróżnienia – dla Emmy Pociask (kl. I) i Krzysztofa Bieleckiego(kl. III).

Laureaci konkursu – kategoria klas IV – VIII:

I miejsce – Maja Lubczyńska (kl. VIII)

II miejsce – Sebastian Borzuchowski (kl. VIII)

III miejsce – Lena Krzyściak (kl. IV)

W tej kategorii również przyznano dwa wyróżnienia – dla Zofii Terleckiej (kl. IV) i Łukasza Kurowskiego (kl. VIII).

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu i dużej wiedzy. Dodatkowo klasy zmierzyły się między sobą w konkursie plastycznym. Zadaniem było wykonanie plakatu pod hasłem ,,Stop przemocy”. Zostały nagrodzone trzy klasy. Pierwsze miejsce zajęła klasa V, drugie klasa VIII, a podium zamknęła klasa IV.

Nie zapomnieliśmy też o naszych najmłodszych wychowankach, czyli przedszkolakach. Wysłuchały one profilaktycznej bajki: ,,Cyberzmartwienie Tymka”. Bajka przestrzega przed niebezpieczeństwem, jakie możemy spotkać w sieci. Przedszkolaki po aktywnym wysłuchaniu bajki, pokolorowały nawiązującą do niej historyjkę obrazkową.

Organizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy i konkursów był pedagog szkolny, pani Anna Kwaśniewska. Za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia dziękujemy fundatorowi nagród, GOPS w Świeszynie.