Koszalińska Biblioteka Publiczna już po raz 52. organizuje regionalny konkurs recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Ze względu na pandemię COVID-19 tegoroczna edycja rywalizacji ma formę zdalną. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie nagrania z recytacją wybranego wiersza.  

W ubiegłym tygodniu odbyły się szkolne eliminacje, w których wzięli udział uczniowie klas młodszych, należący do kategorii „Ptasząt” oraz „Ptaszki” z klas IV-VI. Uczestnicy zaprezentowali, m.in utwory autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Danuty Wawiłow. Sześcioro reprezentantów naszej szkoły przeszło do gminnego etapu konkursu: 

  • w kategorii „Ptaszęta”: Kacper Rembowski, Anna Opala i Weronika Pondo 
  • w kategorii „Ptaszki”: Hanna Krasuska, Milena Grzybowska i Martyna Bagińska 

6 maja w Multimedialnym Centrum Kultury w Świeszynie odbyły się obrady komisji, która wybrała trzy osoby awansujące do regionalnego finału. Przyznano również trzy wyróżnienia, a jedno z nich przypadło w udziale uczennicy naszej szkoły – Milenie Grzybowskiej. Serdecznie gratulujemy! 

Dziękujemy za zaangażowanie uczniom, którzy w tym roku spróbowali swoich sił w konkursie. Wyjątkowe uznanie należy się klasie I, pod opieką pani Alicji Jońskiej – wszyscy pierwszoklasiści wzięli udział w rywalizacji.  

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się już za rok!