Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez koło teatralne i szkolny chór. Uczniowie zaprezentowali satyryczny program, w którym przedstawili szkolne ziółka, reprezentujące różne rodzaje uczniów i ich zabawne sposoby przetrwania na lekcjach i unikanie odpowiedzi na zadawane przez nauczycieli trudne pytania. Występ zakończyły piosenki w wykonaniu uczniów z klas IV-VIII.
Z okazji DEN corocznie przyznawane są nagrody dla pracowników za ich osiągnięcia i zaangażowanie w pracę szkoły. W tym roku otrzymały je następujące osoby:
Nagrodę Wójta Gminy Świeszyno: Marta Bartos
Nagrody Dyrektora Szkoły: Joanna Krzyściak, Ewa Kocińska, Alicja Jońska, Joanna Ornatek-Sokół, Małgorzata Kotowska, Katarzyna Potoniec, Bożena Zielińska, Krystyna Potoniec i Marcin Łepkowski. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim nagrodzonym.

Uroczystość zakończyła się rozstrzygnięciem konkursu czytelniczego dla klas 0-III zorganizowanego przez szkolną bibliotekę. Uczniowie otrzymali nagrody – maskotki Słodziaków i Juniorów znane z akcji promocyjnej marketów Biedronka i książki o ich przygodach.