W naszej szkole dnia 28 listopada 2017 odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii „Reaguj na przemoc” zakończonej konkursem plastycznym. 

Kampania rozpoczęła się w maju 2017 roku, a zakończyła w październiku tego samego roku. Celem Ogólnopolskiego Programu było: zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinie i w szkole, podniesienie wrażliwości i świadomości  społecznej na zjawisko przemocy, reagowanie, gdy widzimy, że komuś dzieje się krzywda.

Do Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim  przyjechali uczniowie ze Szkół Podstawowych w Konikowie, Dunowie, Świeszynie, których prace zostały nagrodzone.

Przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeszynie Pani Maria Gontarek oraz pedagodzy ze wszystkich szkół znajdujących się na terenie Gminy Świeszyno.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Maria Gontarek opowiedziała o założeniach Kampanii „Reaguj na przemoc”, przypomniała działania szkół  w ramach Kampanii. Na koniec uroczystości Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak wręczyła Dyrektorom wszystkich szkół z Gminy Świeszyno podziękowania, a uczniom przybyłym na uroczystość upominki. 

I miejsce z naszej szkoły zajęła Natalia Winiecka kl. IV,

II miejsce Zuzanna Lubińska kl. VI,

III miejsce Nikola Wątor kl. V.