Już po raz drugi włączyliśmy się w obchody Code Week i w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania za pomocą gier, zabaw, obliczeń matematycznych uczyliśmy się kodować. Okazało się, że do nauki programowania można wykorzystać nie tylko komputer lecz także zwykłą kartkę papieru,  szyfry a nawet plastikowe kubeczki. W tym roku Codeweek trwał dłużej niż zwykle, bo od 9.10.2017 do 20.10.2017r.

Na górnym i dolnym holu pojawiły się tajemnicze kody QR, jak się okazało była
to Zakodowana gra. Należało rozwiązać 12 zadań związanych z kodowaniem. Zarówno
w klasach młodszych, jak i starszych, na różnych lekcjach odbywały się zajęcia związane
z nauką kodowania lub programowania. Na zajęciach technicznych uczniowie klasy V i VI tworzyli grę karcianą Cody Roby, na godzinie wychowawczej uczniowie z klasy VI poznawali zasady zapisu liczb w systemie binarnym i kodowali obrazki. Na zajęciach komputerowych uczniowie z klas V i VI tworzyli grę „Tabliczka mnożenia” w Scratchu.
Na zajęciach koła informatycznego programowaliśmy Ozobota i Dasha. Na zajęciach koła historyczno – regionalnego uczniowie za pomocą hieroglifów pisali swoje imiona. W klasach młodszych budowaliśmy scenki w Baltiem, rysowaliśmy ścieżki Ozobotowi, odkodowywaliśmy ukryte obrazki, graliśmy w grę Scottie Go oraz zdobywaliśmy certyfikaty a stronie Code.org. Do akcji włączyli się również nauczyciele i rodzice uczniów biorąc udział w warsztatach „Rusz umysł”. Koordynatorem akcji była pani Monika Czarnecka-Hajdun.