W środowe przedpołudnie uczniowie klasy V wybrali się wraz  z opiekunami p. Joanną Krzyściak i p. Dariuszem Szwabo do koszalińskiego Muzeum na lekcję muzealną pt: „ Ważne wydarzenia z dziejów Koszalina”. Wizyta była nagrodą za zwycięstwo w konkursie organizowanym przez muzeum a dotyczącym „ Tradycji Bożego Narodzenia”.  Pani Kustosz prowadząca zajęcia, w oparciu o wybrane eksponaty, zapoznała nas z  najważniejszymi wydarzeniami  i postaciami z naszego miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć makietę średniowiecznego Koszalina, herby z poprzednich stuleci, strój koszalińskiego kata i cennik jego usług. Poznaliśmy pracę średniowiecznych rzemieślników i zajęcia XIX- wiecznych przedsiębiorców.  Dowiedzieliśmy się skąd,  po II wojnie światowej, przyjechali na te tereny osadnicy. Na zakończenie zajęć każda z pięciu grup miała do uzupełnienia kartę pracy. Mogliśmy podpowiedzi szukać wśród eksponatów na wystawie. Zadania nie sprawiły nam większej trudności. Na zakończenie wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi a na dziedzińcu Muzeum zrobiliśmy sobie zdjęcia w „ jamieńskich chodakach”, które od niedawna są nową atrakcją muzeum.

Uczniowie klasy V.